Totem Tabela ve Reklamlar
Fabrikalarda, Holdinglerde,Benzin İstasyonlarında, Çevre Yollarında ve Şehirler Arası yollarda yol kenarlarındaki Dinlenme Tesislerinde, Mağazalarda v.s gibi alanarda tercih edilip kullanılır. Totem Tabela ve reklamlar çok uzak mesafelerden görünebilmek için üretilir. Bu sebeptende çok yüksek boyutlarda ayak kullanılır. Şimdi bu devasa Tabela ve reklam Sisteminin nasıl üretildiğini inceleyelim. Totem Tabela ve reklamın üretimene başlamadan önce, montajın yapılacağı yerin resimleri çekilir, Totemin hangi mesafeden gözükmesi isteniyorsa o mesafeye gidilip ayrıca oradanda resim çekilir.
 
 
Bu resimleri bilgisayar ortamına aktardığımızda gerekli montaj programları kullanılarak Totemi yerine oturturuz. Böylelikle totemin sanal görüntüsünü daha önceden görmüş olup çıkabilecek problemleri çözmüş olabiliriz. Çünkü totem çok yüksek maliyetli bir Tabela ve reklam uygulmasıdır. Fabrika Reklam olarak tüm tabela ve reklam uygulamalarını yapmadan önce müşteriye sunumlarımızı bu şekilde yapıp gösteririz. Bu sebepten ötürü herhangibir sorunla karşılaşmayız. Totemde kullanılacak yazılarıi logoları yada resimlerin çok küçük olmaması gerekmektedir. Aksi halde yazılarınız ve logolarınız görünmeyecek ve reklam amacına ulaşmayacaktır. Toteminizin üzerindeki reklam ibaresini müşteriye onaylattıktan ve imzasını aldıktan sonra artık üretim safhasına geçebiliriz.
 
 
Toteminizin mekanik hesaplamasını, rüzgar etkisine göre hangi ölçülerin kullanılması gerektiğini muhakkak bir Makina Mühendisine hesaplattırın. Bu gibi büyük ölçülerdeki Tabela ve reklamların sıkıntısıda büyük olabilir.