Işıklı Tabela ve Reklam
Türkiye’de ışıklı tabela ve reklam sistemleri 50 yılı geçkin bir süredir yapılmaya devam etmektedir. Işıklı tabela ve reklam ismi altında çok sayıda ışıklı tabela ve reklam sistemleri mevcuttur. Bu tabela ve reklam sistemlerini konu başlıkları altında açıklayacağız. Işıklı Tabela ve reklam Sistemi adı üstünde Tabela ve reklam’ın Işıklı haline denir. Işıklı Tabela ve reklam Sistemlerinde aydınlatma ürünleri sayı açısından çok fazladır, tabela ve reklamları aydınlatmak amaçlı kullanılan bu sistemleri tek tek açıklayacağız. Işıklı Tabela ve reklam Sistemlerinde Zemin Malzemesi olarakta bir çok malzeme kullanılmaktadır. Fabrika Reklam olarak Tabela ve reklam Sisteminde kullanılan bu malzeme çeşitliliğinide tek tek açıklayacağız.
 
 
Türkiye’ de 20 yıl öncesinde ışıklı tabela ve reklam sistemleri demir karkastan ( Bkz.T1) olusan bir kutu ( tabela ve reklam ) içine aydınlatma ürünleri yerleştirilip üzerine plexiglass malzeme konmak suretiyle reklam yapılmaktaydı.
 
 
T1- Demir Karkas, Demir Profillerden oluşan çelitli boyutları olan ( 10mm x 10mm, 20mm x 20mm, 30mm x 30mm, 40mm x 40, v.s. ) demir profillerdir. Bu profillerin uzunlukları 6mt dir, et kalınlıkları ise yine değişkenlik göstermektedir ( 1mm., 1,5mm, 2mm. v.s. ) Ancak bu ışıklı tabela ve reklam sistemi gün geçtikçe ihtiyaçlar doğrultusunda genişletilerek çok büyük bir yelpazeye sahip oldumuştur. Fabrika Reklam olarak bu geniş Tabela ve reklam yelpazesini inceleyecegiz...